Budując relacje z otoczeniem gospodarczym Wyższa Szkoła Finansów i Prawa zainaugurowała współpracę z jego bardzo innowacyjną, lotniczą częścią. Ta inauguracja to udział przedstawicieli Uczelni w Konferencji „V Śląskie Dni Lotnictwa i Dronów – rozwój gospodarczy i promocja Województwa Śląskiego poprzez branżę lotniczą i dronową". Na miejscu wzięli w niej udział dwaj wykładowcy Katedry Prawa i Bezpieczeństwa, a zdalnie Kierownik tej Katedry dr Mariusz Hassa i studenci kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.

W trakcie konferencji postawiono do dyskusji tezę, że Śląsk jest zagłębiem dronowym. Dyskutanci podnieśli wiele argumentów przemawiających za jej prawdziwością. Kontynuacją tego zagadnienia była część Konferencji, prowadzona przez przedstawiciela Wojskowej Akademii Technicznej, poświęcona rozwojowi dronów na potrzeby Sił Zbrojnych naszego państwa.

Już w trakcie tego przedsięwzięcia pojawiły się pomysły na dalszą współpracę. Gratulujemy organizatorom wspaniałego pomysłu i udanej realizacji.

mgr Mariusz Kuliński
prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych