W dniu 17 marca 2022 r. na prośbę Dyrekcji i nauczycieli szkół ponadpodstawowych został przeprowadzony wykład dr hab. Bronisława Młodziejowskiego, prof. WSFiP oraz warsztaty w laboratorium kryminalistycznym i strzelnicy multimedialnej. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania ciekawego wykładu przeprowadzonego przez Profesora na temat rozwoju kryminalistyki na przestrzeni wielu lat, zastosowania środków fizyko-chemicznych umożliwiających ujawnienie śladów i ustalenia sprawcy. Pan Profesor przytoczył wiele przykładów ekspertyz kryminalistycznych, które przeprowadził w swojej karierze zawodowej.

Młodzież uczestniczyła również w warsztatach, które przeprowadził dr Dariusz Szydłowski w laboratorium kryminalistycznym i zapoznała się z zasadami daktyloskopii czyli identyfikowaniem ludzi na podstawie pozostawionych odcisków palców. Prodziekan WSFiP mgr Mariusz Kuliński przeprowadził krótkie szkolenia strzeleckie gdzie młodzież mogła skorzystać ze sprzętu będącego na wyposażeniu strzelnicy multimedialnej.

Cykl wykładów organizowanych przez Wyższą Szkołę Finansów i Prawa ma na celu strategiczne i systemowe podejście do budowania współpracy i dialogu z licealistami szkół ponadpodstawowych, które przyczynia się do kształtowania wartości i postaw społeczeństwa obywatelskiego.