W dniu 29.09.2023 r w murach Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej gościliśmy uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. M Kopernika w Żywcu wraz z nauczycielami. Młodzież miała okazję uczestniczyć w warsztatach z zakresu kryminalistyki, strzelectwa ale również z „wirtualnego miejsca zbrodni” w Sali VR.

Warsztaty, które przygotowaliśmy dla młodzieży, były pełne inspiracji i wiedzy. Jednym z głównych punktów programu były zajęcia z zakresu kryminalistyki. Podczas nich uczniowie mieli okazję poznać tajniki pracy kryminalistów i dowiedzieć się, jakie metody i techniki są wykorzystywane w procesie rozwiązywania zagadek kryminalnych.

Kolejnym elementem spotkania były warsztaty strzeleckie z wykorzystaniem replik broni. Chcieliśmy zapewnić uczniom możliwość zapoznania się z bronią, jej obsługą oraz samym procesem strzelania, ale w sposób całkowicie bezpieczny. Podczas warsztatów uczestnicy zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa związanymi z bronią palną, a także mieli okazję dowiedzieć się, jak kontrolować broń i prawidłowo celować. Ćwiczenia strzeleckie odbywały się w strzelnicy multimedialnej pod okiem profesjonalnego instruktora strzeleckiego.

Jednak to nie koniec naszych atrakcji. Nasza sala wirtualnej rzeczywistości (VR) zamieniła się w prawdziwe miejsce zbrodni. Dla uczniów było to niezapomniane przeżycie. Mogli oni dosłownie przenieść się do wirtualnego świata, gdzie zostali postawieni przed zadaniem rozwiązania tajemniczej zagadki kryminalnej. To nie tylko świetna zabawa, ale również doskonała okazja do nauki pracy w zespole, rozwiązywania problemów i kreatywnego myślenia.

Spotkanie z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu to nie tylko świetna zabawa i atrakcyjne zajęcia, ale przede wszystkim okazja do poszerzenia horyzontów i rozwijania pasji u młodzieży szkół średnich.

Dział Promocji i Marketingu WSFiP