18 batalion powietrznodesantowy 13 października 2023 roku, z okazji swojego święta, zorganizował dzień otwarty. Bramy batalionowych koszar otworzyły się również przed studentami i wykładowcami WSFiP. Uczelnia została zaproszona do aktywnego udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Oprócz atrakcji dla odwiedzających, które zapewnili żołnierze, znalazł się również punkt prowadzony przez studentów. Reprezentujący uczelnię studenci prezentowali wybrane techniki kryminalistyczne służące do identyfikacji osób oraz przedmiotów. Przeprowadzali krótkie warsztaty, w których z wielkim zaciekawieniem brali udział zwłaszcza najmłodsi goście wojskowych. Dla zainteresowanych były również rozmowy i instruktarze o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, o zasadach zachowania się w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa. Tradycyjnie wielkim zainteresowaniem dzieci cieszyły się balony z uczelnianym logo i smaczne cukierki, którymi częstowali chętnych studenci.

To nie jedyna forma uczestnictwa studentów Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w tym wielkim przedsięwzięciu. Mianowicie słuchacze pierwszego roku kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne odwiedzili w tym czasie 18 batalion w ramach wizyty studyjnej. Pod kierunkiem wykładowcy, Pana doktora Janusza Okrzesika, zapoznawali się z wyposażeniem, zadaniami, strukturą oraz zasadami funkcjonowania naszych Sił Zbrojnych. Dodatkową atrakcją dla studentów była możliwość zapoznania się z zadaniami i wyposażeniem Policji, Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowej i Straży Granicznej. Te bowiem służby wzbogaciły swoimi stoiskami ofertę żołnierzy. Na stoisku Policji można było się zapoznać zarówno z policyjnym wyposażeniem, jak i obejrzeć od środka duży radiowóz interwencyjny, przyjrzeć się z bliska i zająć miejsce kierowcy zarówno w policyjnym quadzie jak i w zupełnie nowych policyjnych motocyklach BMW R1250RT. Zwłaszcza te ostanie budziły zainteresowanie, prezentując się w najnowszej wersji policyjnych oznaczeń. Wizyta studyjna okazała się doskonałym, atrakcyjnym uzupełnieniem wiedzy i kompetencji społecznych uzyskiwanych podczas zajęć w murach uczelni.

Żołnierzom 18 batalionu powietrznodesantowego życzymy spokojnej i bezpiecznej służby, satysfakcji z realizacji stawianych zadań oraz szybkich awansów! Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w Waszym święcie.

Dział Promocji i Marketingu WSFiP