Wsparcie studentów z niepełnosprawnością jest jednym z kluczowych elementów strategii każdej nowoczesnej szkoły wyżej. Różnorodność wynikająca z posiadania w Uczelni studentów o różnych potrzebach stała się możliwością do dynamicznego rozwoju Uczelni oraz instytucji i podmiotów gospodarczych z nią współpracujących. Kreowanie nowych rozwiązań oferujących kształcenie różnych kierunkach studiów wyżach jest możliwe dzięki dofinansowaniom jakie m.in. Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej uzyskała z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Flagowym projektem realizowanym przez Uczelnie jest projekt pn. „Kompleksowy program dostępności WSFiP w Bielsku-Białej" realizowany w ramach III. Osi priorytetowej - Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju; Działania: 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych. W ramach tego projektu Uczelni zmienia się cały czas na lepsze.

Owoce tego projektu JM Rektor dr hab. inż. Jacek Binda, prof. WSFiP miał przyjemność przedstawić na konferencji pt. "Polskie Uczelnie coraz bardziej dostępne" zorganizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Głównym celem konferencji była prezentacja wykonanych zadań w ramach rządowego programu Dostępność Plus.
Oprócz sukcesów w realizacji wyżej przywołanego projektu JM Rektor przedstawił także problemy i wzywania z jakimi musiała zmierzyć się Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej przy realizacji projektu w trakcie trwania pandemii SARS-CoV-2. Warte podkreślenia było także to, że wiele cen towarów i usług wzrosło. Wieloletnia perspektywa realizacji projektu daje jednak szanse na pełną realizację założonych celów i stworzenie podwalin dla realizacji kolejnych działań w celu zwiększenia dostępności studentów z niepełnosprawnościami do kształcenia na wybranym przez siebie kierunku studiów w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej.